+38(099)280-63-51  Директор Кучерявенко Вікторія Вікторівна
Бланк Супровідної
  1. /
  2. /
  3. Важливість підлогового покриття для корівників

Опубліковано: 26.11.2019

Важливість підлогового покриття у корівнику важко переоцінити. Передусім, якісне підлогове покриття сприяє збереженню здоров’я копитець та суглобів корів. Адже проблеми з опорно-руховим апаратом можуть негативно впливати на продуктивність  тварин, а також ставати причиною їх вибракування.

підлогове покриття в коровнику

Підлогове покриття для корівників виготовляють з гуми і полімерів. Завдяки спеціальним опуклостям та шорсткостям на поверхні цього покриття ризик падіння тварини знижується до мінімума.

Під час відпочинку, коли корова лежить, полімерне чи гумове покриття чинить значно менший тиск твердої поверхні на суглоби тварини, на відміну від бетонних плит чи дерев’яної підлоги. Завдяки його м’якості та еластичності корови можуть спокійно відпочивати лежачі, скільки завгодно підійматися та лягати, при цьому не відчуваючи дискомфорту. Збільшення періоду відпочинку лежачі сприяє приросту надоїв молока. Пружність підлогового покриття дозволяє імітувати ґрунт в місцях природного мешкання тварин, тому кінцівки корів, зокрема копитця, отримують більш рівномірне навантаження.

До того ж, підлогове покриття зазвичай володіє термоізоляційними властивостями. Під час відпочинку у тварини відбуваються найменші тепловтрати через підлогу, тому немає ризику переохолодження. Крім того, низька теплопровідність підлогового покриття дозволяє зекономити на підстилці.

Резинові та полімерні підлогові покриття значно полегшують процес прибирання та дезінфекції у корівнику. Дуже часто виробник пропонує покриття із дренажною системою для стоку рідких фракцій життєдіяльності тварин, тож волога на такому покритті просто не затримується. Це позитивно впливає на здоров’я копитець і зменшує їх травматизм та ризик падіння тварин через ковзку підлогу.

Резинове та полімерне підлогове покриття має високу зносостійкість та тривалий термін експлуатації (наприклад, на відміну від дерев’яної підлоги), такі покриття не поглинають вологу і сторонні запахи, їх легко обробляти дезінфектантами, до дії яких вони стійкі. Ці властивості дозволяють підтримувати оптимальну гігієну в корівнику, а отже (при умові дезінфекції, що проводиться регулярно) і запобігати затримці та розвитку патогенних бактерій – збудників маститів, шлунково-кишкових інфекцій, інфекцій копитець тощо.

 

Карта сайту

ТОВ "СмартБіоЛаб" ©